ULTRAFILTRACJA

Co to w ogóle jest "ultrafiltracja" ? 

 

Ultrafiltracja to proces filtracji, który umożliwia oddzielenie cząstek
o różnych rozmiarach za pomocą membrany o odpowiedniej porowatości. Cząstki są oddzielane na podstawie ich rozmiaru i kształtu. Membrana ultrafiltracyjna posiada pory o średnicy zwykle pomiędzy 0,01 a 0,1 mikrona, co pozwala na oddzielenie cząstek o rozmiarach większych niż ta średnica. Woda lub inny roztwór przechodzi przez membranę pod ciśnieniem, a cząstki większe od rozmiaru porów zostają zatrzymane, podczas gdy mniejsze cząstki przechodzą przez membranę i są usuwane wraz z przepływem. Proces ultrafiltracji jest łatwy do kontrolowania i może być stosowany w wielu różnych skalach, od małych urządzeń laboratoryjnych po duże instalacje przemysłowe. W zależności
od zastosowania i wymagań, membrany ultrafiltracyjne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak polietersulfon, poliamid czy celuloza.

Ultrafiltracja jest skutecznym sposobem oczyszczania wody z bakterii, wirusów, glonów i innych niepożądanych substancji. Może być również wykorzystywana do oczyszczania mleka, soków owocowych, kosmetyków i leków.

 

Podsumowując, ultrafiltracja jest skutecznym sposobem oddzielania cząstek o różnych rozmiarach i kształtach
za pomocą membrany o odpowiedniej porowatości. Jest to technika oczyszczania wody i innych roztworów, która znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w przemyśle spożywczym, farmaceutycznymi kosmetycznym.

 

 

 

 

+48 516-946-461

biuro@enviconpolska.com

Elektronowa 5, 94-103 Łódź

Na skróty

O firmie

Dla Klienta

Obserwuj nas!

© Copyright 2023 Envicon Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

OWSiD

Ochrona danych osobowych

   Facebook

   Linkedin